Atšifrējums

ATŠIFREJUMS13ai-01

Kopš 2013.gada 160 Latvijas biedrības un nodibinājumi saņēma 712 100 eiro lielu Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu dažādu ieceru īstenošanai savos novados. Šonedēļ atbalstu saņēma arī Tukuma biedrība “Radošo personību klubs LIGZDA”. Kopumā norises atbalstītas 79 pašvaldībās, aptverot 108 350 iedzīvotājus pilsētās un lauku apvidos.

 

Biedrība “Radošo personību klubs LIGZDA” uzskata, ka Tukumā ir svarīgi veidot atbilstošu vidi radošām izpausmēm. Biedrības telpas atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā, tajās ik nedēļu pulcējas ap 40 interesentu, lai papildinātu savas prasmes dažādās rokdarbu tehnikās vai iemācītos ko jaunu – dekupāžā, sveču liešanā, suvenīru un dāvanu izgatavošanā. LIGZDA ir atvērta katru dienu, tajā var iegriezties visi, kas vēlas radoši darboties. Pilsētas svētkos dalībnieku skaits radošajās darbnīcās pārsniedz pat simtu.

Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīs projektu “Atšifrējums Tukumā” (EUR 6`235), kura īstenošanas laikā tiks radīti labāki apstākļi nodarbībām, iegādāta biroja tehnika un nodarbību aprīkojums. Vismaz 60 interesenti piedalīsies lekciju ciklā, bet keramikas un šūšanas nodarbības teju gada garumā priecēs 120 dažāda vecuma Tukuma novada iedzīvotājus.

 

Visas organizācijas, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas. Trīs gadu laikā programmas ietvaros atbalstītas 38 organizāciju kultūras un radošas ieceres, sociālās palīdzības jomā īstenoti 34 projekti, 32 aktivitātes ietver darbu ar bērniem un ģimenēm, 28 – darbu ar senioriem, jauniešu iniciatīvas īstenotas 22 projektos, citas jomas skar vēl seši projekti.

 

Plašāk par rezultātiem skaitļos lasiet infografikā (pieejama arī pielikumā).

 

Visvairāk projektus īstenoja organizācijas Latgalē (41). Savukārt Vidzemē īstenotas 39 iniciatīvas, Kurzemē – 36, Zemgalē – 23 un Rīgā īstenots 21 projekts.

 

Projektu pieteikumu iesniegšana programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros ir noslēgusies un šonedēļ notika beidzamā granta līgumu parakstīšana. Tās rezultātā fonda programmas atbalsts piešķirts astoņām biedrībām: Jaunpils novada biedrībai “7 balles”, Apes attīstības atbalsta klubam, biedrībai “Zvannieku mājas” no Cēsu novada, Ludzas biedrībai “Līdzdalībai nav vecuma”, Tukuma biedrībai “Radošo personību klubs LIGZDA”, Vānes pagasta sieviešu klubam “Gunna”, Rīgas biedrībām “kim? Laikmetīgās mākslas centrs” un “Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS”.

 

Aicinām iepazīties ar atbalstīto organizāciju projektu aprakstiem šeit.

Līgumu parakstīšanas fotogaleriju aplūkojiet šeit: https://failiem.lv/u/bywwcykt

 

Programmā “Nāc un dari! Tu vari!” projektu pieteikumu pieņemšana ir noslēgusies. Šogad atbalstīto projektu īstenošana turpināsies 2016.gadā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 35 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 48 novados, bet šogad atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu kopējais labuma guvēju skaits ir jau 51 500 cilvēki 50 novados.

 

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Facebook mūs var atrast šeit.