Projekts “Dabai būt!”

Svētdien, 16.jūnijā pirmās nodarbības jauniešu projekta “DABAI BŪT!” ietvaros. 

Plkst. 14.00 tiksiemies pie Pavārkalna un dosimies uz “Mākoņiem”, lai gūtu pieredzi ārstniecības kociņu stādīšanā. Šobrīd daudzviet ir masveidā koku izciršana, tāpēc vēlamies dot iespēju projekta dalībniekiem pieredzēt procesu kā iestādīt koku, kā rakt bedri, kā sagatavot zemi un kā darboties kopā, jo tas ir grupas darbs. Stādīsim kokus veselībai – valriekstus, plūškokus, godži ogas u.c. Pasākuma laikā par katru koku tiks sniegta informācija kā pareizi tos audzēt, kādu labumu šis koks spēj mums nodrošināt un kā to pareizi izmantot. Ja ir vēlme, būs iespēja arī uzrīkot pikniku. Tāpēc droši nāciet kopā ar ģimeni vai draugiem. 

Plkst. 18.00 radošā lekcija “Bezatkritumu dzīvesveids- tērē mazāk, dzīvo zaļāk!”. Nodarbības laikā iepazīstināsim dalībniekus ar bezatkritumu dzīvesveida principiem, pamācību par atkritumu šķirošanu, kā samazināt savu atkritumu saturu un ekoloģisko pēdu, kā taisīt dažādus tīrīšanas, kopšanas līdzekļus, ietaupot naudu un resursus. Nodarbībā būs gan teorētiskā, gan praktiskā daļa, kur kopā būs iespēja darboties un pašiem domāt – aktīvi iesaisīties. 
Atkarībā no dalībnieku skaita un laikapstākļiem, nodarbībs notiks turpat “Mākoņos” vai biedrības “LIGZDA” telpās (Brīvības laukums 13).

Nodarbības ir bezmaksas, koku stādiņi ir nodrošināti. 
Lūgums pieteikties zvanot vai rakstot t: 27003443.

Projekts īstenots konkursa “Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projektu konkurss” ietvaros ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes atbalstu un Tukuma novada pašvaldības finansējumu.